Ielādē..

Biežākie jautājumi

Ja man jau viens mazkapitāla SIA ir, vai varu reģistrēt otru ?
Nē! 
Kādas ir mazkapitāla SIA priekšrocības attiecībā pret SIA ar pilno pamatkapitālu? 
Pie mazkapitāla SIA (pamatkapitāls 1-2799€) priekšrocībām ir jāmin: 
 • Izmaksu ekonomija - oficiālās reģistrācijas izmaksas, sākot no 32.23€, kamēr pilnkapitāla SIA gadījumā - 162,03€, t.i. 129,80€ ietaupījums. 
 • Laika ekonomija - reģistrējot mazkapitāla SIA, Jums pirms dokumentu iesniegšanas nav jāiet uz banku iemaksāt pamatkapitālu pagaidu kontā - Jūs vienkārši deklarējat, ka pamatkapitālā ir ieguldīta noteikta summa (1 - 2799€) skaidrā naudā (šī nauda pie reģistrācijas nav jāuzrāda). Parastas SIA gadījumā Jums ir jāatver bankā pagaidu konts, jānogulda tajā pamatkapitāls (vismaz 1400€), kas līdz brīdim, kamēr SIA būs reģistrēta, nebūs pieejams. 
Tādējādi, reģistrējot mazkapitāla SIA, Jūs ekonomējat laiku, ko patērētu stāvot rindā bankā, kā arī netiek iesaldēti Jūsu finanšu līdzekļi. 

Plašāku dažādu uzņēmējdarbības formu salīdzinājumu skatieties Uzņēmumu reģistra mājas lapā.
Cik ātrā laikā notiek SIA reģistrācija?
Uzņēmumu reģistrs reģistrē jaunus uzņēmumus 3 darba dienu laikā (vienas darba dienas laikā, ja tiek samaksāta valsts nodeva trīskāršā apmērā) no dokumentu saņemšanas brīža, sākot skaitīt ar nākamo darba dienu. Piemēram, ja Jūs iesniedzāt dokumentus pirmdienā - darba laikā, tad SIA būs reģistrēta Komercreģistrā ceturtdien.
Kādas ir prasības SIA juridiskajai adresei?
SIA juridiskajai adresei jābūt ēkai, būvei, telpai vai dzīvoklim, kas ir reģistrēta Zemesgrāmatā ar savu kadastra numuru vai apzīmējumu un kas nav iekļauta riska adrešu sarakstā (saraksts nav publiski pieejams). No minētā izriet, ka uz neapbūvēta zemes gabala juridisko adresi reģistrēt nevar. Uzņēmumu reģistrs pie reģistrācijas pārliecināsies par iepriekš minēto, kā arī par nekustamā īpašuma īpašumtiesībām un to, vai piekrišanu juridiskās adreses reģistrācijai ir izsniegusi persona, kam šādas tiesības ir. Ja nekustamais īpašums pieder SIA dibinātājam vai īpašniekam, tad piekrišana juridiskās adreses reģistrācijai nav nepieciešama. 
Vai reģistrējot mazkapitāla SIA, automātiski tiec reģistrēts kā PVN maksātājs?
Automātiski par PVN maksātāju reģistrēties nevar. Tas ir īpaši jāpiesaka. Vairāk informācijas šeit.
Vai dibinot SIA to var vienlaicīgi pieteikt kā PVN maksātāju?
Uzņēmumu reģistrs piedāvā vienlaicīgi ar SIA reģistrāciju pieteikt to reģistrācijai PVN maksātāju reģistrā. Šādā gadījumā papildus pārējiem dokumentiem ir jāaizpilda un jāiesniedz PVN reģistrācijas veidlapa, kuru Uzņēmumu reģistrs pārsūtīs Valsts ieņēmumu dienestam, kas pieņems lēmumu par uzņēmuma iekļaušanu PVN reģistrā. Sagatavojot dokumentus GribuFirmu.lv platformā, ir iespējams sagatavot arī PVN maksātāja reģistrācijas veidlapu.
Kā reģistrēt mikro uzņēmumu?
Ja esat izlēmuši dibināt Mikrouzņēmumu, aicinām aizpildīt formu mūsu mājaslapā , kurā jānorāda informācija par jauno uzņēmumu, dibinātājiem (īpašniekiem) un valdi (paraksttiesīgām personām). Jūs e-pastā saņemsiet visus sagatavotos dokumentus iesniegšanai Uzņēmuma reģistrā, kā arī informāciju par tālāko iesniegšanas procesu.
Kādas ir biežāk pieļautās kļūdas dēļ kurām UR var nepieņemt dokumentus?
Pirmkārt, tas ir izvēlētais uzņēmuma nosaukums. 

Tāpēc mēs rekomendējam vērsties Uzņēmumu reģistrā, lai precizētu izvēlētā nosaukuma pieejamību un atbilstību prasībām. 
E-pasts: info@ur.gov.lv 
Tālrunis: 67031703. 

Otrkārt, nepareizi norādīta informācija par juridisko adresi. 
 • nepareizi norādīts īpašuma kadastra numurs. 
  Tāpēc mēs rekomendējam norādīt kadastra apzīmējumu, kas ir 14 simbolus garš numurs, privātmājas gadījumā, vai 17 simbolus garš numurs, dzīvokļa / dvīņu mājas / rindu mājas gadījumā. Protams, derēs arī kadastra numurs, ja vien tas atbilst pareizajai būvei vai telpu grupai (dzīvoklim). GribuFirmu.lv vietnē ir nodrošināta iespēja veikt kadastra numura pārbaudi. Savukārt, kadastra apzīmējumu, bez maksas ir iespējams uzzināt kadastrs.lv  
 • ja īpašumam ir vairāki kopīpašnieki, bet piekrišanu adreses reģistrācijai ir sniedzis tikai viens no viņiem. 
 • netiek norādīta telpu grupa, lasi – dzīvoklis! 
  Tāpēc esam izstrādājuši kontroles mehānismu, kas, sagatavojot dokumentus GribuFirmu.lv vietnē, nepieļauj šādu situāciju. 
 • pieteikumā norādītā adrese neatbilst kadastra reģistrā norādītajai īpašuma adresei.
Kādas ir prasības SIA juridiskajai adresei?
SIA juridiskajai adresei jābūt ēkai, būvei, telpai vai dzīvoklim, kas ir reģistrēta Zemesgrāmatā ar savu kadastra numuru vai apzīmējumu un kas nav iekļauta riska adrešu sarakstā (saraksts nav publiski pieejams). 

No minētā izriet, ka uz neapbūvēta zemes gabala juridisko adresi reģistrēt nevar. Uzņēmumu reģistrs pie reģistrācijas pārliecināsies par iepriekš minēto, kā arī par nekustamā īpašuma īpašumtiesībām un to, vai piekrišanu juridiskās adreses reģistrācijai ir izsniegusi persona, kam šādas tiesības ir. 

Ja nekustamais īpašums pieder SIA dibinātājam vai īpašniekam, tad piekrišana juridiskās adreses reģistrācijai nav nepieciešama.
Cik dienu laikā sagatavotie dokumenti jāiesniedz uzņēmumu reģistrā? Cik ilgi tie ir derīgi?
Atbilstoši komerclikuma pantam 1871.(7) dokumenti jāiesniedz 3 darba dienu laikā.

Uzticams palīgs tava biznesa uzsākšanai

Nu jau vairāki simti uzņēmumu ir nodibināti, izmantojot GribuFirmu.lv sagatavotos dokumentus

 • image

  Krišjānis Mežulis

  WildOnes līdzdibinātājs

  Ar Gribufirmu.lv palīdzību sagatavojām SIA dokumentu paketi un reģistrējām uzņēmumu 1 dienas laikā, bez jurista palīdzības. Noteikti iesaku!
 • image

  Arnis Pinka

  YTCentrs dibinātājs

  Ātri, vienkārši un saprotami. Lieliska opcija neapgrūtināt sevi ar firmas reģistrācijas iespēju meklēšanu un lieku laika tērēšanu. Noteikti iesaku arī pārējiem.
 • image

  Ralfs Dūniņš

  SIA Rd konsultācijas dibinātājs

  GribuFirmu.lv ir ideāls rīks, lai pat pilnīgi nepieredzējis lietotājs 2 minūšu laikā varētu sagatavot Uzņēmumu reģistrā iesniedzamos dokumentus jauna uzņēmuma reģistrācijai. Ļoti parocīga platforma!